Rulet Masası

Rulet masası bahse girdiğiniz paralarınızı koyacağınız bir yerdir. Bu yüzden hangi alanın ne için ayrıldığını gerçekten önemlidir. Rulet masasının tasarımı hakkında bilgi sahibi olmanız aynı zamanda hangi rulet çeşidini oynayacağınıza karar vermede de yardımcı olur.

Bütün rulet masası çeşitleri birbirine yakın şekillerde, görünüşlerde dizayn edilmiştir fakat bazı düzenleme farklılıkları vardır. Gelin hep birlikte bunları gözden geçirip farklılıkları belirleyelim.

Amerikan Rulet MasasıAmerikan Ruleti Masası

Amerikan Ruleti masasının önemli bir özelliği çift sıfır bulundurmasıdır. Aynı zamanda çift sıfırlı tasarım olarak da bilinir ve tabi ki rulet tekerleği bu çift sıfır özelliğini bulundurmaktadır. Bu özellikten dolayı Amerikan Ruleti tüm çeşitler arasındaki en yüksek kasa avantajı olan %5.24’e sahiptir.

Avrupa Rulet MasasıAvrupa Ruleti Masası

Avrupa Ruleti masası gayet basittir ve bir önceki tasarımın aksine bir tane sıfır içerir, aynı zamanda da tek sıfırlı tasarım olarak bilinir. Amerika dışında bir yerde oynuyorsanız, bu tasarım Brick & Mortar Casinolarında en çok göreceğiniz tasarımdır ama Amerikan Ruleti hala dünyanın en popüler ve en çok tercih edilenidir.

Fransız Rulet MasasıFransız Ruleti Masası

Fransız Ruleti masası bundan önceki iki tasarıma hiç benzemez. İki taraflıdır ve fransız terimlerini içerir fakat gayet basittir.P12, M12 ve D12 sırasıyla birinci, ikinci ve üçüncü düzine sayıları temsil eder. Geri kalan her şey rulet masası için gayet basit ve açıktır.

Tagged with: